/З Україною в серці/

Пошук

Якою має бути справжня вишивка?

07.10.2014 10:05

Українська вишивка здавна вважалася скарбничкою національних звичаїв. Народне мистецтво вишивки передавалося з покоління в покоління і було джерелом пізнання історії та культури. Сьогодні вишиванка відроджується не лише як символ українського народу, але й як неодмінний атрибут багатьох святкувань.

Умільці займалися вишиванням ще з давніх часів, і майстерно гаптовані вироби - одяг, рушники, скатертини, серветки, подушки - вважалися предметом гордості вмілої майстрині. Вони завжди високо цінувалися за працю, вміння, якість, творчість, «душевність». І сьогодні, коли на зміну людської роботі прийшли механізовані апарати, навіть найкрасивіша машинна вишивка не так значуща, як ручна.

Я серйозно захопилась вишивкою 3 роки тому і зараз з успіхом створюю власні унікальні роботи, які швидко знаходять своїх поціновувачів.

Якою має бути справжня вишивка?

Вишиванкою має право називатись виключно ручна робота, безпосередньо на тканині, з якої потім шиється виріб, а все інше, до Вашого відома – це одяг, прикрашений декоративною машинною чи ручною вишивкою, аплікаціями, вставками тощо… Це просто одяг – декоративний, який найчастіше використовують для сцени, можливо, для щоденного чи одноразового використання, цей одяг красивий, може бути якісним і не дуже, залежно від добросовісності виробника, але цей одяг ніякої мистецької і оберегової Цінності не містить! І це дуже важливо!

Вишиванка справжня має жити, а живе вона – коли її носять, тільки тоді вона потужно здійснює свою Місію!

 

Скарбм і оберегом є тільки роботи майстринь, які вишивають безпосередньо на полотні, рахуючи ниточки тканини, використовуючи тільки натуральну тканину і нитки, оригінальні та автентичні орнаменти, а також професійне виконання технік.

Якщо “хрестик”, то виворіт має бути рівненьким, без вузлів, тільки рівненькі паралельні лінії, бо справжня майстриня ніколи не перевертає тканину на виворіт, колись вірили, що то заглядання в потойбіччя, тільки при шитті прорізних прозорих техніках закріплюють нитку з вивороту.

Якщо це гладь, вирізування, лиштва, виколювання, штапівка, мережки, то виворіт майже такий, як і лице, без переходів і переплутувань, орнамент має бути чітко вишитий ниточка до ниточки, рівно і гладенько.

 

Дуже надіюсь, що це допоможе Вам при виборі для себе Вишиванки. Я не закликаю купувати тільки ручні, це вибір і усвідомлення кожного, я до того, що треба завжди робити усвідомлений вибір і знати, що купуємо, для чого і щоб Вас не змогли переконати в тому, що то ручна вишивка, коли показують машинну (наприклад, при машинній – хрестик на лице і хрестик – на виворіт, він рідкіший, дірки чіткі, бо машинка б’є тканину і є переходи ниток).

Бажаю Вам усвідомленого вибору і щоб Ваша Вишиванка Вас знайшла!

 

Назад

© 2014 Усі права захищені.